Ֆերմերների փոխայցելություն Արմավիրի մարզում
Հուլիսի 19-ին Գեղարքունիքի մարզի մարկետինգային խմբերի ներկայացուցիչներ, միրգ արտադրող և մրգերի պահպանմամբ զբաղվող ֆերմերներ, սկսնակ չրագործներ և սոցիալական ձեռնարկատիրությամբ զբաղվողներ փոխայցելություն իրականացրեցին Արմավիրի մարզի «Սան Չիրս» չրագործական կազմակերպություն և «Պասան Տորգ» ՍՊԸ։
Նման փոխայցելությունները լավագույն կապերի ստեղծման հիմքերից են հանդիսանում հետագայում համագործակցելու առումով: Այստեղ է, որ մասնակիցներն ավելի հստակ են տեսնում ցանկացած բիզնես ինքնուրույն զարգացնելու հնարավորությունները:
Փոխայցելությունն իրականացվեց «Պտղաբուծության շուկայի զարգացում Գեղարքունիքի և Վայոց ձորի մարզերում» ծրագրի շրջանակում, որը ֆինանսավորվում է Շվեյցարական HEKS-EPER կազմակերպության ֆինանսավորմամբ «Շեն» և «Սյունիք-Զարգացում» հասարակական կազմակերպությունների կողմից:

Mutual Visits in Armavir
On July 19, representatives of marketing groups of Gegharkunik marz, farmers engaged in fruit production and fruit preservation, beginner fruit growers, and social entrepreneurs made a mutual visit to "San Cheers" fruit industry organization and "Pasan Torg" LLC in Armavir Marz.
Such mutual visits are one of the foundations for creating the best ties in terms of future cooperation. It is here that the participants see more clearly the possibilities of developing any business independently.
The mutual visit was carried out within the framework of the "Horticulture Market Development Project (HMDP) in Vayots Dzor and Gegharkunik Marzes of Armenia" project, which is financed by the Swiss HEKS EPER organization and by the public organizations "Shen" and "Syunik-Development" NGO.