Բաղրամյանի մանկապարտեզի գազաֆիկացում
Մանկապարտեզի գազաֆիկացումը հնարավոր կդարձներ ջեռուցել մանկապարտեզն ու ունենալ տաք ջուր, կաշխատեր խոհանոցը և մանկապարտեզի 30 սաները տաք սնունդ կստանային:
Արմավիրի մարզի Բաղրամյան բնակավայրում մանկապարտեզ չի եղել հետսովետական ժամանակներից ի վեր: Համայնքն իր ֆինանսական միջոցներով կարողացել է դպրոցի ազատ մասնաշենքերից մեկը վերակառուցել ու հարմարեցնել մանկապարտեզի նորմերին: Այժմ այդ մանկապարտեզ է հաճախում գյուղի նախադպրոցական տարիքի 30 երեխա:
Համայնքի միջոցներն, այնուամենայնիվ, չեն բավարարում մանկապարտեզի գազաֆիկացման համար, որը կարող էր ապահովել մանկապարտեզի ջեռուցումը և խոհանոցի աշխատանքը:

Gas Installation in Baghramyan Kindergarten
Gas installation in the kindergarten will provide heating and hot water. It will allow the kitchen to operate and serve hot meals to the 30 children who attend the kindergarten.
Since the post-Soviet years Baghramyan village, Armavir Marz, has not had a kindergarten. Since the number of the preschool children was high, the community reconstructed and renovated the free building of the school according to the state norms with its own financial resources. The building now serves as a kindergarten for over 30 children from the village.
The community resources could not afford the gas installation for the kitchen of the kindergarten as well as the heating.