Emergency Seminar_Cover Photo
Հունվար ամսին ՀՀ փրկարար ծառայության տնօրեն ՆԳՆ նախարարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Կ. Ցուցուլյանին էինք դիմել «Շեն» ԲՀԿ աշխատակիցների համար  բնական աղետների և պատերազմի դեպքում անվտանգության կանոններին ծանոթացնելու նպատակով դասընթաց կազմակերպելու խնդրանքով։
Seminar
Արձագանքը շատ արագ ստացանք և արդեն հունվարի 24-ին մեր կազմակերպության գլխավոր գրասենյակում ՆԳՆ փրկարար ծառայության քաղաքացիական պաշտպանության վարչության միջոցառումների նախապատրաստման բաժնի պետ, փ/ծ գնդապետ Յուրի Գրեյանը և բնակչության պաշտպանության ու աղետների ռիսկի նվազեցման վարչության տարերային աղետների բաժնի ավագ հրահանգիչ, փ/ծ փոխգնդապետ Անահիտ Դավթյանն անցկացրեցին երկժամյա դասախոսություն «Անվտանգության կանոնները բնական աղետների և պատերազմի դեպքում» թեմայով։
Դասախոսությանը մասնակցեցին «Շեն» ԲՀԿ գլխավոր գրասենյակի աշխատակիցները, ինչպես նաև մարզային պատասխանատուները։ Կազմակերպության աշխատակիցների ընդհանուր կարծիքով երկու բանախոսներն էլ նյութը ներկայացրեցին մանրամասն, մատչելի ու արհեստավարժ կերպով։ Դասախոսությունը բավականին բովանդակալից էր, և դատելով բուռն քննարկումներից ու հնչեցրած հարցերից նաև արդյունավետ։
Մենք բարձր ենք գնահատում ՆԳՆ արագ արձագանքն ու աջակցությունն այս հարցում, հատկապես գնդապետ Յու. Գրեյանի և փոխգնդապետ Ա.Դավթյանի պատրաստակամությունն ու ջանքերը խիստ անհրաժեշտ և օգտակար դասախոսության համար։

Emergency Seminar_Cover Photo
In January, we had applied to the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia(link is external), Major General K. Tsutsulyan, Director of the Rescue Service of the Republic of Armenia, with a request to organize a course for the employees of the “Shen” NGO to familiarize them with the safety rules in case of natural disasters and war.
Seminar
We received a very quick response, and already on January 24, at the head office of our organization, the Head of the Event Preparation Department of the Civil Protection Department of the Rescue Service of the Ministry of Internal Affairs, Colonel Yuri Greyan, and the Senior Instructor of the Natural Disasters Department of the Population Protection and Disaster Risk Reduction Department, Lieutenant Colonel Anahit Davtyan, held a two-hour lecture on the topic “Safety Rules in Case of Natural Disasters and War”.
The staff of the head office, as well as field office representatives of “Shen” NGO attended the lecture. According to the general opinion of the staff of the organization, both speakers presented the material in a detailed, accessible and professional manner. The lecture was quite informative, and judging by the heated discussions and questions raised, also effective.
We highly appreciate the Ministry of Internal Affairs' quick response and support in this matter, especially the willingness and efforts of Colonel Yu. Greyan and Lieutenant Colonel A. Davtyan for the much needed and useful lecture.